Çöktürücü, Çökeltici, Topaklayıcı

ÇöktürücüZaman zaman havuz parlaklığını veya berraklığını kaybeder ve suyunda genel bir bulanıklık olur. Akşamlarda havuz aydınlatmalar çalışırken ışığında çok sayıda yüzen tozlarda görünür. Havuzlarda kullanılan filtreleri, özellikle kum filtreleri, çok ince toz ve kir partikülleri süzemiyor.

Bu halde Çöktürücü  kullanmakta faydalı olabilir. Çöktürücünün piyasada bilinen diğer isimleri ise Çökeltici, Çökertici veya Topaklayıcı olup, görevi aynıdır. Çöktürücü, filtreden geçen ince toz ve kir zerrecikleri birleştirip, ağırlaştırıyor ve bu “topakları” havuzun dibine toz tabakası gibi “çökertir”.

Dozajı; ürünün kalitesi ve yoğunluğuna bağlı olarak, Aqualife™ markalı Çöktürücü her 100m3 bulanık havuz suyuna 1-1,5 litre olarak hesaplanmaktadır. Bu miktar tek doz olarak direk havuza serpilir. Ertesi gün vakum yardımı ile dip temizliği yapılmalı.

Çöktürücünün fazlası havuzun suyunu bulandırabilir ve beyazımsı renge dönüşebilir. Bu hali günler veya haftalar bile sürebilir. Havuzun ihtiyacı olmadığında, kullanılan çöktürücü bakım ve süpürge sıklığınıda artırır ve genel havuz bakımı daha zor hale getirir. Rutin (haftalık) kullanımı için Parlatıcı öneririz çünkü havuza herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

Aqualife™ havuz kimyasallar veya Çöktürücü ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.